MAKARONY JAJECZNE

Sprężystość, złocisty kolor, obiady u babci ? to przywodzą na myśl makarony jajeczne. Do stworzenia tak pysznego makaronu potrzebne są zaledwie trzy składniki maka, jaja i woda. Jakość jajek i rodzaj mąki mają wpływ na to, jak będzie smakował makaron domowy jajeczny. Dowiedz się, jak zniewalający może być smak makaronu jajecznego i stwórz na jego bazie przepyszne danie.

MAKARONY 4 JAJECZNE
Czy zastanawiasz się,  co znaczy nazwa makaron 4-jajeczny ? Do stworzenia pełnego smaku makaronu potrzebujesz tylko...
MAKARONY 5 JAJECZNE
Chcesz kupić dobrej jakości makaron 5-jajeczny , ale dotychczasowe firmy nie spełniły Twoich oczekiwań? Najwyższy...
MAKARONY 12 JAJECZNE Z...
Makarony z jaj przepiórczych to prawdziwy rarytas dla wszystkich fanów makaronowych uczt . Czy wiesz, jak zdrowe są...
MAKARONY Z JAJ Z...
Kto nie marzy o zjedzeniu rosołu zrobionego z domowym makaronem z jajami od szczęśliwych kur? Wychodzimy naprzeciw...

Aktywne filtry

Czym wyróżniają się makarony jajeczne?

Włochy, a w szczególności Bolonia słynęła z produkcji makaronów jajecznych. Aby uzyskać domowy, delikatny makaron jajeczny Włosi mieszają 100 gramów mąki i 1 jajko. W recepturze tkwi sekret. Dlatego na opakowaniach widnieją napisy: makaron 5 jajeczny czy 4 jajeczny, co oznacza, ile jajek dodano na kilogram mąki. Jaja zwiększają kaloryczność makaronu, dodając mu niepowtarzalnego smaku.

Smak makaronu domowego jest wyjątkowy, dlatego makarony Kopcza wyrabiamy z sercem i pasją, podbijając doznania. Makarony naszej produkcji nie tracą sprężystości, gdyż do ich wykonania nie używamy ciśnienia, które negatywnie wpływa na produkt końcowy.

Jajeczny makaron oparty jest na metodzie ?lento lavorazione?, czyli wolne wytwarzanie w stosunkowo niskiej temperaturze. Czy wiesz, że jedynie 5% światowej  produkcji makaronu odbywa się w ten sposób? Czy nie lepiej wybierać produkty tworzone tradycyjnymi metodami? Co więcej, makarony wycinamy z płata ciasta, aby zachować ich niepowtarzalną strukturę a przez to ?chłonność? sosu przez makaron. Dodaj makaron jajeczny z naszego sklepu do niedzielnego rosołu, a zdziwisz się, że zajada go nawet największy niejadek.

Makarony jajeczne ? poznaj ich wartości odżywcze

Makarony jajeczne produkuje się z semoliny czy mąki pszennej. Każda mąka ma inne właściwości, dzięki którym makaron jest mniej lub bardziej kaloryczny i odrobinę inny w smaku. Ilość dodanych jajek wpływa natomiast na zawartość białka w makaronie. A czy makaron zawiera witaminy? No pewnie i to wiele. W makaronie jajecznym znajdziesz:

  • witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B9);
  • żelazo;
  • potas;
  • cynk;
  • wapń.

Może skuszą Cię makarony od szczęśliwej kurki, które tworzone są na bazie jaj z wolnego wybiegu?  U nas znajdziesz makarony jajeczne w różnej formie. Ty wybierz, do jakiej potrawy użyjesz danego makaronu. Dzięki makaronom Kopcza zachwycisz gości, serwując im wspaniały rosół czy danie główne na bazie makaronu jajecznego. Z nami masz pewność, że sos i dodatki nie spłyną na dno talerza, a otulą każdy makaron, tworząc spójną kompozycję.

Zaopatrz swoją restaurację w jakościowy makaron i zaskocz gości niespotykanym smakiem potraw. Zapoznaj się z pozostałą ofertą sklepu. Może skuszą Cię zestawy ulubionych makaronów, które skomponowaliśmy dla Ciebie - producent makaronów Kopcza.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi kategoriami:

Do góry