MAKARONY PEŁNOZIARNISTE

Makaron pełnoziarnisty jest produktem powstałym na bazie mąki z pełnego ziarna, co stawia go ponad wartości odżywcze mąki pszennej. Produkty pełnoziarniste wpływają korzystnie na organizm, przyspieszając procesy trawienia, zmniejszając ryzyko wystąpienia chorób serca, ale także zawierają wiele cennych i zdrowych składników odżywczych. Jeżeli jesteś miłośnikiem zdrowego jedzenia, to wybieraj ciemne makarony, które są zdrowsze od tych białych i ciesz się nie tylko rewelacyjnym smakiem potraw, ale także świetnym zdrowiem.

Aktywne filtry

Dlaczego makaron pełnoziarnisty jest taki zdrowy?

Jeżeli przyjrzeć się sklepowym półkom, to uginają się one od produktów pełnoziarnistych, bio czy organicznych. Makarony ciemne również należą do tej grupy. Nieco różnią się od makaronów wykonanych z mąki pszennej, przede wszystkim kolorem, ale także smakiem. Jest on bowiem nieco bogatszy, a sam makaron twardszy.

Do produkcji takiego makaronu używamy mąki razowej, czy pszenicy durum. Duża ilość błonnika oraz składników mineralnych, a także witamin zawarta w produktach poprawia pracę jelit, sprawiając, że człowiek czuje się lżejszy i bardziej syty. Jeżeli dbasz o linię lub liczysz kalorie, to makarony pełnoziarniste śmiało mogą wchodzić w Twój codzienny jadłospis.

Ciemny makaron korzystnie wpływa na pracę serca, gdyż zawiera witaminy z grupy B, ale także fosfor, potas, żelazo czy cynk. Nie tylko poczujesz się lepiej fizycznie, ale także wzmocnisz swoje włosy, paznokcie i poprawisz stan skóry. Ponadto makaron pełnoziarnisty przygotujesz tak samo, jak ten z mąki pszennej. Wzbogać go o ulubione składniki typu warzywa, mięso i stwórz pełnowartościowy posiłek.

Makaron pełnoziarnisty – tylko z firmy Kopcza

Jeżeli ważne jest dla Ciebie to, co masz na talerzu pod względem zdrowotnym, to popatrz również na proces produkcji makaronu, gdyż ten może być lepszy i gorszy. Większość wykonywanych makaronów wyciska się z maszyn pod ciśnieniem. Taki proces wpływa na obniżenie jakości produktu oraz jego struktury. Dzięki temu, że wykonujemy makarony metodą najbardziej zbliżoną do tej domowej, pozostają one niezwykle zbite, elastyczny i aksamitne. Powoli rozwałkowujemy i kroimy makaron w odpowiednie kształty, dokładając w tę czynność dużo serca, pasji oraz tradycji. W naszym sklepie internetowym znajdziesz także:

Jeżeli do tej pory makaron pełnoziarnisty nie gościł na Twoim talerzu, to należy to czym prędzej zmienić. Zasmakuj go, a z pewnością pozostanie z Tobą na dłużej, zmieniając Twoje nawyki żywieniowe oraz wzbogacając smak wielu dań - producent makaronów Kopcza.

Do góry