Jesteśmy firmą rodzinną. Makaron produkujemy od 25 lat. Zakład jest bardzo nowoczesny, posiadamy 3 ciągi technologiczne, mimo automatyzacji , nasza produkcja jest bardzo „domowa” z włoskiego jest to „lento lavorazione” czyli wolny proces produkcji makaronu w niskiej temperaturze. Taka produkcja jak nasza to jedynie 5% całej produkcji światowej makaronu.

Metoda lento lavorazione jest wyjątkowa jak na te czasy , bo tu liczy się jakość, a nie ilość. Jest to metoda mniej wydajna, ale za to najbardziej zbliżona do wyrobu domowego.

Nasze makarony to również  „pasta sfoglia” czyli makarony wałkowane, ale oryginalnie, a nie tylko z opisu. W skrócie : nasz makaron jest cięty z płata makaronu, czyli tak jak to robi każda włoska Mamma, czy nasza Babcia Antosia. Jest to bardzo istotne, gdyż większość makaronów płaskich nie jest wycinana z płata ciasta tylko wyciskana z maszyny pod ciśnieniem, potem przechodzi przez matryce , która nadaje mu kształt np. tagaliatelle, a to niszczy strukturę makaronu - ciśnienie z maszyny, niszczy strukturę ciasta i je „wygładza. Nasz makaron jest cięty, a nie wyciskany. Dlatego Makarony Kopcza są matowe, kremowe w kolorze, jednolite. To właśnie dlatego z naszego makaronu sos nie spływa na dno talerza, „przyczepia” się do makaronu i tam Zostaje. 

Kochamy dobre makarony, kochamy jedzenie;) Od 35 lat zajmujemy się również gastronomią. W Legnicy mamy: restauracje z hotelem „Rezydencja” z przepięknym parkiem zamieszkałym przez zaprzyjaźnione wiewiórki i jeże, włoską „Don Giovanni” gdzie pieczemy pizze rzymską w piecu opalanym drewnem i wyrabiamy przepyszne lody, po polsku gotujemy w „Tradycji”, gdzie specjalizujemy się w gęsinie, w „Śliwki Oliwki” każdego dnia przygotowujemy pyszne lunche a w Sali „Kryształowa”  organizujemy piękne bale i wyjątkowe uroczystości.

Kochamy dobre jedzenie, kochamy najlepsze makrony !